Co o vás prozradí kabelka

Neznám vděčnější téma milé dámy, než jsou kabelky … Patříte k té skupině žen, která je na nich silně „závislá“? Nebo je vám to jedno? Ať se zařadíte do kterékoli skupiny věřím, že si nezaškodí trochu popovídat o tomto pro dámy úžasném doplňku. Vždyť těhotná žena a kabelka patří k sobě tak, jak slunce k obloze. Když se vrátíme do historie, můžeme předpokládat, že starověcí předchůdci kabelek se zhotovovaly z přírodních materiálů, jako např. listy, dřevo a později kůže. Archeologové dokonce našli dobové hieroglyfy, kde byli nakreslení muži s taškami obvázanýma kolem pasu. Zajímavé je, že tašky tehdy výhradně nosili muži … Kdyby vás někdy při tématu kabelka „atakoval“ váš drahý nemístnými poznámkami, víte jak ho elegantně „odstavit“ … Rozmach kabelek byl přímo úměrný rozvoji oblékání, když například v 18.století měla dáma nejen dobře vypadat (neo-klasické období), ale musela mít i několik kabelek na každou příležitost. Dnes se kabelka stala nejen nezbytným módním doplňkem , ale také „přítelkyní“ která nás provází téměř všude. Odnese vše bez odmlouvání a máme v ní skryté nejen potřebné věci, ale i malé tajemství. Zdůraznit musím ještě jednu důležitou věc – kabelka prozrazuje našemu okolí hodně o své majitelce. Vyjadřuje nejen náš vkus či smysl pro estetické cítění, ale hlavně charakter naší osobnosti. Kabelka komunikuje okolí např. … „Haló, všimněte si mě! … Nebo …“ podívejte jaká jsem sladká, vkusná, přísná, důsledná, rozmarná, dochvilní, jim tyto zprostředkovatelské agentury „…. a taktéž i přesně opačné ekvivalenty. Doufám, že se neurazíte, ale je to tak. Vždyť nemůžeme být všechny stejné. Kabelka jednoduše vyjadřuje náš status, přesně tak, jak oblečení či boty. Proto naše schopnost vybrat si vhodný typ kabelky pro určitou příležitost je velmi důležitá.

Klíčová kritéria při výběru vhodné kabelky jsou:

– Velikost postavy
– Délka trupu
– Délka dolních končetin
– Typ, barva, materiál oděvu, který máme oblečený
– Příležitost (práce, nákupy, procházky, byznys, služební cesta, volný čas, koníčky ..)
– náš celkový vzhled (angl. look) včetně individuálních doplňků
Kvalitní kabelka a boty jsou pro moderní ženu nezbytností. Bez ohledu na výši vašeho příjmu byste si měli poříditvelmi kvalitní kabelku, nejlépe z pravé kůže. Myslím, že levný a podřadný materiál se vám po čase i tak vymstí. Když to nejméně očekáváte. Dobře vypracována značková kabelka vám vydrží léta. Určitě máte stejnou zkušenost jako já.
I když se budete orientovat při výběru na světové značky, nezapomeňte prosím při výběru kabelky zohlednit její funkčnost. Určitě máte rady prostorné a přehledné kabelky. Klasická černá je základ, do práce si zvolte spíše neutrální barvy, které se dají vhodně kombinovat s různým typem oblečení. S tmavohnědou, resp. bordó budete vypadat vždy „cool“. Pro osvěžení je dobré vlastnit i trochu extravagance, hlavně ve chvílích volna.
Současné trendy kabelek v r.2010 preferují řasení, různé střapce, imitaci krokodýlí kůže, případně nýty a jiné ozdobné prvky. Vždyť u značek jako Loewe, Valentino, Gianfranco Ferré, Gussaci, Prada, Louis Vuitton, Dolce & Gabbana a mnoho dalších si můžeme opravdu vybrat. Příjemné nakupování.